BİYOGRAFİ

İlk müzik eğitimini ilkokul döneminde almaya başladı. Orta öğretiminin tamamlanmasından sonra, hem ”İdari Bilimler Fakültesi’ni hem de müzik eğitimini sürdürdü. Müzisyenliğinin yanı sıra İdari bilimler fakültesi mezunudur…

Üniversite sonrasında İstanbul’da, Profesyonel Stüdyo Yönetmeni, Aranjör, Besteci, Enstrumanist ve kendi albümleri ile birlikte projelerini kendisinin yaptığı albümlerde de solist-yorumcu olarak, yüksek tirajlı yapıtlarda yer aldı.

20 yılı aşkın bir süredir profesyonel sanat hayatına, yönetmen, aranjör, besteci, söz yazarı, icracı ve enstrümanist olarak devam etmektedir. Ana enstrüman olarak Klasik gitar icra etmektedir ayrıca saxsophone-yan flüt, bağlama gibi enstrümanları icra etmektedir. (Raffi Arslanyan, Timur Selçuk, Muhsin Türkcan gibi birçok ustanın öğrencisidir.)

Sözleri, Müzik ve Aranjeleri kendisine ait bir çok esere imza attı 

  - 1990 yılında İlk solo albümü  "Haykırmak Dünyaya"

  - 1996 yılında İbrahim Sadri ile birlikte  “Adam Gibi Severim  “ adlı albümün solisti olarak  imza attı  ( Bu albümdeki bütün besteler, aranjeler ve yönetmelikte Gündoğar’a aittir)

  - 1999 yılında, bütün beste ve sözlerinin ayrıca aranjelerinin de kendisine ait olduğu “Senin için” adlı solo albümü çıkarttı

  - 2009 yılında eserlerin tamamının kendisine ait olduğu  “Gündoğar 2009”  adlı. Albüm gibi.... 

  Ayrıca: 

 Gündoğar  bugüne dek pek çok sanatçının ve şairin albümlerini de yapmıştır. Birkaç örnek vermek gerekirse

  - Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bu Şarkı Burada Bitmez” adlı albümünün bütün besteleri kendisinin besteleridir, yönetmenliğini ve aranjörlüğünüde yapmıştır.

  - Bedirhan Gökçe’nin "Başım Gözüm Üstüne 2005"  "Adam Kavgada Belli Olur 2007" adlı albümlerinin hem bestecisi hem de yönetmenliğini

  - İbrahim Sadri nin “Adam gibi” albümünün, bütün besteleri, aranjörlüğü, yönetmenliği, yorumculuğunu..

  -Yusuf Hayaloğlu ile birlikte “Pirsultan Dostları” adı verilen ve  Kıvırcık Ali, Onur Akın, Güler Duman, Ali Ekber Çiçek . . gibi 10 sanatçınında eşlik ettiği albüm.

  - Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen “Bir destandır Çanakkkale” adlı Çanakkale Belgesel  albüm projesini (Bu belgeselin bütün eserleri ve yönetmenliği kendisine aittir)

  - Uğur Arslanın Deniz feneri albümü(bütün eserleri ve yönetmenliği kendisine aittir)

  -TRT tarafından yapılan  “Almanyada Türk izleri” adlı  6 bölümlük belgeselin  müzikleri..

  - Birçok Ulusal Tv  ve Radyonun Jenerik ve jingle ları..

  - İsimlerini burada zikredemiyceğim kadar,  pek çok  ulusal  ve uluslararası firmaların, reklam ve prestij projeleri ile birlikte müziklerini….yapmış ve halen bu tür çalışmaları sürdürmektedir…

  - Abdurrahim Karakoç anma Projesi (Beste beste,Türkü türkü adlı 10 sanatçı ile yapılan albüm ve TRT konserleri)

  - Çanakkale marşı  gibi hem Askeri ortamlarda  ve hemde halk arasında sevilen Ulusal marşların bestelerini ve aranjelerini  yapmış ve yönetmiş… 

 - Bugün toplumun yakinen tanıdığı birçok sanatçı ve müzik gurubunun solo veya karma projelerini, yönetmenlik-aranjörlüklerini yapmış.. 

 örneğin; 

  - Zerrin özer,  Kubat,  Tual grubu (sezi). Gülay,  Hüseyin Turan, Yusuf Hayaloğlu,  Ege,  Bedirhan Gökçe, Hakan Altun, Onur Akın, Dj Akman,  Ogeday, Orhan Hakalmaz, Uğur Işılak, Cengiz Kurdoğlu, Hasan Sağındık, Koray Candan, Güler Duman, Gökmen, Turgay Başyayla Kıvırcık Ali, Uğur Arslan, Selçuk Küpçük, Uğur Demirci, Serhat Raşa, Ercan Aydın, Ali Ekber Çiçek, Musa Eroğlu, Azerin, Sevcan Orhan, Esat Kabaklı,. ......  ve diğerleri. . . .

 - Birçok Uzun  ve Orta metrajlı Filmler,  Diziler,  Belgeseller için müzikler yapmış. . Bazı örnekler. . 

 - Umut Adası (İngiliz-Türk ortak yapımı uzun metraj sinema filmi)

 - Anne Yada Leyla  (Altın Portakal Film yarışmasına girdi)

 - Başkasının Parası,  Villa  (Tv filmi),  Baba Evi,  Susuzluk,  Ana Sütü, Bir Çift Çizme,  Adak,  Göbek Bağı,  Teselli,  Başkasının Parası,  Yitik,  Azat,  Teselli, İnce Yürek, Bir Küp Altın, Anneler Günü,  Neredesin Öğretmenim, Baba Dostu, Alın Teri, Öfke .....gibi 70 i aşkın Fim müziği … 

 - Çanakkale Belgeseli (Kültür Bakanlığı),  Sinoppe,  Almanyada Türk izleri  gibi daha pek çok belgeselin müziklerini,

 - TV ve radyo jeneriklerini ve bir çok kurumun ve ürünün reklam ve prestij müziklerini yapmaktadır.

  Gündoğar  konser ve dinletilerine devam etmektedir. 

Ayrıca,  Besteci-Aranjör yönetmen olarak  kendisinin ve diğer sanatçı dostlarının albüm projeleri, film, dizi film, Belgesel filmler ve reklam müzikleri ile sanat'a katkılarını sürdürmektedir.